Przed ZIO: pożegnanie olimpijczyków przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Uroczyste pożegnanie pary tanecznej Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie w Pjongaczang miało miejsce dziś (29 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim. Na spotkanie z Marszałkiem Piotrem Całbeckim przybyli nie tylko zawodnicy, ale również ich trenerka Sylwia Nowak-Trębacka, Marek Kaliszek, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Monika Szelc, prezes klubu MKS AXEL Toruń, w którym na co dzień trenują Natalia z Maksem. Nie zabrakło także młodych zawodników MKS AXEL oraz przedstawicieli mediów.

Natalia i Maksym przekazali na ręce Marszałka pamiątkowy pakiet olimpijski wraz z oficjalną maskotką Igrzysk, szalik kibica łyżwiarstwa figurowego oraz zdjęcie i łyżwy z autografem. Z kolei z rąk Marszałka odebrali flagę województwa, którą zabiorą ze sobą do Korei Południowej.

Spotkanie to było także okazją do zaproszenia na zawody Mentor Toruń Cup 2018, które wspiera samorząd województwa. W zawodach, które rozpoczynają się już 30 stycznia i potrwają do 4 lutego, wystąpią także nasi olimpijczycy – będzie to ich ostatni start przed wylotem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Okazję do spotkania z Natalią i Maksem będą mieli także kibice. Po sobotniej Gali łyżwiarskiej w holu TOR-TOR-u (3 lutego)  będzie można zdobyć autografy sportowców i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej także >> tutaj

Rozmowa z Maksymem Spodyrievem >> tutaj