Polscy łyżwiarze zaproszeni na Grand Prix

Najlepsza obecnie polska para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymała od ISU zaproszenie na dwa starty w cyklu Grand Prix. To maksymalna ilość zawodów GP w łyżwiarstwie figurowym, w których można wziąć udział w ciągu sezonu. Łącznie cykl GP w łyżwiarstwie figurowym to 6 turniejów i finał. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wystartują w GP Chin (Audi Cup of China w Pekinie) dniach 18-20 listopada oraz w GP Japonii (NHK Trophy w Sapporo) w dniach 25-27 listopada.

Udział w cyklu Grand Prix to ogromne wyróżnienie, bowiem na zaproszenie przez ISU – International Skating Union (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) trzeba zapracować nie tylko wynikami sportowymi – prawo udziału ma tylko czołówka światowa, ale i wizerunkiem artystycznym. Udany występ polskiej pary tanecznej Kaliszek-Spodyriev w GP może przysporzyć punktów potrzebnych do światowego rankingu łyżwiarzy, a co za tym idzie dobre rozstawienie na Mistrzostwach Europy i na Mistrzostwach Świata.
Ostatni polski akcent w Grand Prix to występy 8 lat temu solistki Anny Jurkiewicz, łyżwiarki mieszkającej i trenującej obecnie w Norwegii.
cropped-nm-e1464469058703.jpg