Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev przed najważniejszymi zawodami sezonu

Na przełomie marca i kwietnia najlepsza obecnie para taneczna w Polsce stanie do najważniejszych zawodów sezonu – Mistrzostw Świata w Helsinkach (29 marca – 2 kwietnia). Mistrzostwa są pierwszym etapem kwalifikacji olimpijskiej do igrzysk w południowokoreańskim Pjongczangu w 2018 roku. Na starcie pojawią się 32 pary taneczne ze światowej czołówki tancerzy na lodzie.
Nasza para Kaliszek-Spodyriev liczy na poprawienie rezultatu z zeszłorocznego występu na Mistrzostwach Świata w Bostonie, gdzie zajęła 16 miejsce. Tegoroczny program naszej pary – blues i hip-hop w programie krótkim oraz taniec dowolny do muzyki z filmu „Dirty Dancing” był już bardzo dobrze oceniany zarówno przez sędziów, jak i publiczność w dotychczas rozegranych zawodach sezonu, m.in. w prestiżowym turnieju Grand Prix w Chinach i Japonii, a przede wszystkim na Mistrzostwach Europy w Ostrawie, gdzie para zajęła 8 miejsce.

Konkurencje par tanecznych, w których wystąpią nasi reprezentanci odbędą się w piątek, 31 marca (taniec krótki) godz. 11:00-16:00 oraz w sobotę, 1 kwietnia w godz. 16:35-20:00 (taniec dowolny). Naszych reprezentantów będzie można także oglądać w relacjach telewizyjnych na żywo na następujących kanałach:

• taniec krótki – 31 marca (piątek):
TVP Sport – godz. 11:30 (na żywo)
Eurosport 2 – godz. 12:00 (na żywo)

• taniec dowolny – 1 kwietnia (sobota):
TVP Sport – godz. 15:30 (na żywo)
Eurosport 1 – godz. 17:00 (na żywo)

Godziny startów:

  • 31 marca – taniec krótki – 12:27 (czasu polskiego)
  • 1 kwietnia – taniec dowolny – 16:58 (czasu polskiego)