MŚ w Helsinkach: 14 miejsce i kwalifikacja olimpijska!

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 14 miejsce na Mistrzostwach Świata w Helsinkach i wywalczyli kwalifikację olimpijską. Toruńska para wykonała zatem swój plan w 100%.

Już po tańcu krótkim, Natalia i Maksym zajmowali 15 miejsce z najlepszym wynikiem sezonu 63,37 pkt. W sobotę torunianie pojechali znakomicie i po tańcu dowolnym w ostatecznej klasyfikacji, z końcowym wynikiem 157,15 uplasowali się na 14 pozycji wyprzedzając parę ukraińską Aleksandrę Nazarową i Maksyma Nikitina. Jest to także awans o 2 pozycje w stosunku do ubiegłorocznego występu na MŚ w Bostonie. 14 miejsce wywalczone w Helsinkach daje naszemu duetowi prawo do startu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku.

Warto dodać, że to pierwsza kwalifikacja olimpijska Polaków w tej dyscyplinie sportu od ośmiu lat.