MŚ: historyczny wynik toruńskiego duetu

Duet taneczny Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev kolejny raz poprawili swoje wyniki, zajmując 11 miejsce na Mistrzostwach Świata w Saitamie.

Taniec rytmiczny uzyskał rekord sezonu i najwyższy wynik w karierze Natalii i Maksyma 73,64 pkt. Zawodnicy otrzymali za swój taniec maksymalną ocenę techniczną, co oznacza, że wszystkie elementy zakwalifikowano na najwyższy poziom trudności, oraz bardzo wysoką ocenę za komponenty- za wszystkie powyżej  8 punktów.

Taniec dowolny Natalia z Maksymem pojechali bezbłędnie i z dużą swobodą.  Program zebrał po raz kolejny mnóstwo gratulacji i pozytywnych opinii, a od sędziów gratyfikację w postaci dodatniej oceny GOE, co oznacza, że elementy techniczne nie tylko były pojechane bez błędów, ale jeszcze zasłużyły na dodatkowe punkty za wykonanie, umiejscowienie w muzyce, emocje. Wszystkie elementy techniczne (poza sekwencją kroków ), otrzymały najwyższe poziomy trudności, a komponenty za program plasowały się w wysokich ósemkach. Za swój taniec dowolny Natalia z Maksymem otrzymali w sumie 109,66 punktów, czym potwierdzili swoją wysoką formę.

Wszystkie wprowadzone po Mistrzostwach Europy  korekty oraz ciężka praca całego zespołu zaowocowały bardzo dobrym startem na Mistrzostwach Świata, gdzie para pojechała oba programy bezbłędnie, w dużym tempie, żywiołowo i bardzo ekspresyjnie, zajmując 11 miejsce.

 – Start moich zawodników w imprezie głównej był bardzo udany – podsumowuje Sylwia Nowak-Trębacka, trenerka łyżwiarzy –  Para zdobyła w sumie za oba programy 183,30 pkt, czym udowodniła swoją wysoką formę i doskonałe przygotowanie do imprezy głównej. Tym samym Natalia z Maksymem zrealizowali wszystkie założenia treningowe, startowe i wynikowe, jakie stawiałam przed nimi na początku tego sezonu.

Taniec dowolny
Taniec rytmiczny