Maskotki od fanów trafiły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Toruńscy łyżwiarze, Natalia Kaliszek  i Maksym Spodyriev zawitali dziś do siedziby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. A powód mieli bardzo szlachetny – przekazali pogotowiu maskotki, podarowane im przez fanów i kibiców w czasie zawodów łyżwiarskich. Przekazane pluszaki będą pocieszeniem i przytulankami dla najmłodszych pacjentów, transportowanych w śmigłowcach LPR.

Kilka miesięcy temu pomyśleliśmy o tych najmłodszych pacjentach, którym z pomocą przychodzi Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – mówi Maksym Spodyriev – Wielokrotnie nad naszymi głowami przelatuje żółty helikopter, niosąc ratunek poszkodowanym w wypadkach czy też po prostu chorym, potrzebującym bardzo szybkiej pomocy. Zrodził się w naszych głowach pomysł, że może na swój sposób bylibyśmy w stanie dać tym najmłodszym pacjentom choć troszkę uśmiechu, ciepła i wsparcia. Postanowiliśmy przekazywać do LPR maskotki, którymi obdarowują nas kibice na całym świecie po zakończonych zawodach.

A maskotek w ostatnim czasie nazbierało się całkiem sporo.  To wyraz wsparcia kibiców i fanów, którzy w ten sposób po zakończonych występach na tafli okazują łyżwiarzom swoje podziękowanie. Są wśród nich  te otrzymane  na Mistrzostwach Świata w Saitamie, jak i te z ostatnich zawodów Grand Prix w Moskwie. Teraz nadszedł czas, aby nadać im nowy sens. Oddając zabawki do LPR toruńscy łyżwiarze chcą przekazać swoje wsparcie Najmłodszym, którzy w trudnych chwilach bardzo tego potrzebują. Do akcji przyłączyła się również obecna Mistrzyni Polski w łyżwiarstwie figurowym, Ekaterina Kurakova (kurakova.pl), młodsza koleżanka Natalii i Maksa z klubu MKS AXEL w Toruniu, która także oddała swoje pluszaki na rzecz chorych dzieci.

Teraz maskotki przekazane przez łyżwiarzy trafią do wszystkich 21 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w kraju.