28.03.2018

MŚ w Mediolanie: niuans zaważył na wyniku

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli dopiero 17 miejsce na zakończonych w Mediolanie Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym. Czternasta w ubiegłorocznych MŚ w Helsinkach oraz czternasta na Igrzyskach Olimpijskich para wiązała większe nadzieje ze swoim startem w Mediolanie, tym bardziej, że część par z czołówki m.in. Tessa Virtue/Scott Moir czy rodzeństwo Shibutani, w ogóle nie przystąpiło do rywalizacji w mistrzostwach. W tych okolicznościach w zasięgu tancerzy mogła być nawet pierwsza dziesiątka.

Taniec krótki Natalii i Maksyma oceniony został na 63,70 pkt, co stanowiło nieco niższą notę niż w Pjongczagu (66,06), ale dawało duetowi trzynastą pozycję i pewny awans do finałowej dwudziestki zawodów. Tuż po zakończeniu swojego tańca dowolnego para tancerzy nie kryła zadowolenia. W jej ocenie, wszystko poszło zgodnie z planem. Jednak  panel techniczny, po długiej i wnikliwej analizie, dopatrzył się istotnego błędu w ich występie, który w konsekwencji kosztował ich utratę ponad 12 punktów w stosunku do prognozowanej oceny. Tym samym ocena techniczna wyniosła zaledwie 42,19, co łącznie z oceną za komponenty dało im zaledwie 87,76 pkt i 19 miejsce w tańcu dowolnym, co finalnie przełożyło się na 17 pozycję w końcowej klasyfikacji.

Jak tłumaczy trenerka pary, Sylwia Nowak-Trębacka, z protokołu sędziowskiego wynika, że „Natalia z Maksymem po twizzlach wykonali podnoszenie rotacyjne – a więc Maks musiał utrzymać Natalię nad lodem ponad jeden cały obrót – a to z kolei oznacza, że zaliczono po raz drugi RoLi, podczas gdy w programie takie podnoszenie można wykonać tylko raz. Extra element kosztuje punkt odjęcia. W konsekwencji kolejne podnoszenie-oryginalnie Curve Lift zaliczono jako Choreo Lift, a Choreo Lift jako kolejny extra element z kolejnym odjęciem całego punktu. W konsekwencji moi zawodnicy stracili ponad 12 punktów, czyli tyle, ile straciliby jakby przewrócili się dwanaście razy w jednym programie.”

Co więcej, w ocenie trenerki był to paradoksalnie jeden z najlepszych w sezonie start jej podopiecznych, a jeden niuans spowodował ogromne straty punktowe i odległą 17 pozycję duetu.

Wyniki

16.03.2018

Nagroda Marszałka oraz spotkanie z młodymi sportowcami Kujaw i Pomorza

Wczoraj (15 marca br.) Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev odebrali z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, nagrodę finansową za udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Miało to miejsce podczas uroczystej gali wręczenia tegorocznych stypendiów sportowych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego, która obyła się w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. W sumie wsparcie finansowe na rozwój kariery otrzymało 142 zawodników, którzy trenują w 46 klubach regionu Kujawsko-Pomorskiego. Natalia i Maksym z przyjemnością spotkali się z młodymi zawodnikami z naszego regionu i wspólnie z marszałkiem przekazali przyznane stypendia oraz pogratulowali dotychczasowych osiągnięć sportowych.

16.03.2018

Prezydent Torunia nagrodził olimpijczyków

W czwartek, 15 marca br. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev byli gośćmi toruńskiego magistratu, gdzie spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, przewodniczącym rady miasta Marcinem Czyżniewskim i Mariolą Soczyńską dyrektorem Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. Okazją do spotkania było przyznanie toruńskim olimpijczykom nagród finansowych oraz pamiątkowych medali, w uznaniu za ich wkład nie tylko w historię sportu olimpijskiego, ale także w historię miasta. Natalia i Maksym są bowiem pierwszymi od 46 lat toruńskimi sportowcami, którzy wystąpili na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Podczas spotkania Natalia i Maksym podzielili się swoimi wrażeniami z udziału w olimpiadzie i opowiedzieli o dalszych planach sportowych.

Prezydent przyznał wyróżnienia dla sztabu trenerskiego pary – Sylwii Nowak-Trębackiej oraz Jacka Jankowskiego, a także skierował list gratulacyjny do Moniki Szelc, prezes klubu MKS Axel.

 

22.02.2018

Udany debiut olimpijski

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev  mają za sobą udany debiut na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Para ukończyła rywalizację na miejscu 14 z wynikiem punktowym 161,35.

Dobrze pojechany taniec krótki w rytmach latynoskich uplasował naszych reprezentantów na 14 pozycji z  wynikiem punktowym 66,06. Tym samym awansowali oni do finałowej dwudziestki par tanecznych. Z kolei taniec dowolny Natalii i Maksyma został oceniony na 95,29 pkt, i z ostatecznym dorobkiem punktowym 161,35 Polacy obronili 14 miejsce w łącznej klasyfikacji. Warto dodać, że to pierwszy od ośmiu lat start Polaków w łyżwiarstwie figurowym na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Teraz przed Natalią i Maksem jeszcze przygotowania do Mistrzostw Świata, które już w połowie marca odbędą się w Mediolanie.

Wyniki

Taniec dowolny

Taniec krótki

6.02.2018

Ślubowanie w PKOL

Wczoraj (5 lutego) w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie odbyło się ślubowanie Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyrieva przed igrzyskami w Pjongczangu. Oprócz łyżwiarz figurowych Axla Toruń i ekipy trenerskiej, w uroczystości uczestniczyli także polscy skoczkowie narciarscy i ich sztab trenerski.

Akt ślubowania w imieniu zawodników odczytał Dawid Kubacki, a w imieniu trenerów Sylwia Nowak-Trębacka, szkoleniowiec Natalii i Maksyma. W uroczystości wzięli udział również: premier RP Mateusz Morawiecki, władze PKOl, obecni byli m. in. posłowie, ambasador Korei Południowej, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, a także znana aktorka Ewa Błaszczyk.

Natalia i Maksym jako debiutanci olimpijscy, a jednocześnie jedyni polscy łyżwiarze figurowi, budzili duże zainteresowanie mediów i kibiców. Tuż po uroczystości, wspólnie z innymi członkami ekip olimpijskich, odjechali na lotnisko, skąd wylecieli prosto do Korei. Ich pobyt i przygotowania w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich można śledzić w ich kanałach social media:

Oficjalne relacje ze startów będzie można także oglądać na antenie TVP:

  • taniec krótki – 19 lutego, TVP 1, od godz. 01:55
  • taniec dowolny – 20 lutego, TVP 1, od godz. 01:55

4.02.2018

Natalia i Maksym triumfują przed własną publicznością

W sobotę 3 lutego Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev  po raz trzeci z rzędu triumfowali przed własną publicznością, zdobywając złoty medal w zawodach Mentor Toruń Cup 2018. Olimpijska para MKS Axel Toruń objęła prowadzenie po programie krótkim, a tańcem dowolnym przypieczętowała swoje zwycięstwo zdobywając 174,28 pkt., co stanowi najlepszy wynik w tym sezonie.

Wynik jest potwierdzeniem ustabilizowanej formy Natalii i Maksyma, którzy 19 i 20 lutego wystąpią na olimpiadzie w południowokoreańskim Pjongczangu.

Wyniki

29.01.2018

Przed ZIO: pożegnanie olimpijczyków przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Uroczyste pożegnanie pary tanecznej Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie w Pjongaczang miało miejsce dziś (29 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim. Na spotkanie z Marszałkiem Piotrem Całbeckim przybyli nie tylko zawodnicy, ale również ich trenerka Sylwia Nowak-Trębacka, Marek Kaliszek, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Monika Szelc, prezes klubu MKS AXEL Toruń, w którym na co dzień trenują Natalia z Maksem. Nie zabrakło także młodych zawodników MKS AXEL oraz przedstawicieli mediów.

Natalia i Maksym przekazali na ręce Marszałka pamiątkowy pakiet olimpijski wraz z oficjalną maskotką Igrzysk, szalik kibica łyżwiarstwa figurowego oraz zdjęcie i łyżwy z autografem. Z kolei z rąk Marszałka odebrali flagę województwa, którą zabiorą ze sobą do Korei Południowej.

Spotkanie to było także okazją do zaproszenia na zawody Mentor Toruń Cup 2018, które wspiera samorząd województwa. W zawodach, które rozpoczynają się już 30 stycznia i potrwają do 4 lutego, wystąpią także nasi olimpijczycy – będzie to ich ostatni start przed wylotem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Okazję do spotkania z Natalią i Maksem będą mieli także kibice. Po sobotniej Gali łyżwiarskiej w holu TOR-TOR-u (3 lutego)  będzie można zdobyć autografy sportowców i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Więcej także >> tutaj

Rozmowa z Maksymem Spodyrievem >> tutaj

24.01.2018

Przed ZIO: uroczyste pożegnanie z władzami miasta oraz wręczenie stypendiów sportowych

Okres poprzedzający udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich to dla Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyrieva czas nie tylko wytężonych treningów oraz startów w zawodach. To również miłe uroczystości, jak ta z udziałem władz Torunia – Prezydenta Miasta Michała Zaleskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Zbigniewa Fiderewicza, która miała miejsce w dniu 23 lutego br. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. Okazją do spotkania było pożegnanie zawodników wraz z ich trenerami – Sylwią Nowak-Trębacką oraz Jackiem Jankowskim przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, ale również wręczenie decyzji o przyznaniu stypendiów sportowych na rok 2018. W czasie uroczystości zebrani goście oraz media mieli okazję obejrzeć program olimpijski, z którym za kilka tygodni zawodnicy wystąpią w Korei. Władze miasta wręczyły zawodnikom i trenerce pamiątkowe grafiki z wizerunkami pary tanecznej, natomiast Natalia i Maksym przekazali miastu pamiątkowe szaliki, maskotki igrzysk oraz zaproszenia na zbliżającą się Galę łyżwiarską wieńczącą tegoroczny Mentor Toruń Cup 2018, która odbędzie się 3 lutego na toruńskim lodowisku TOR-TOR. Złożyli również autografy na koszulkach Zimowych Igrzyska Olimpijskich, które trafią na cele charytatywne.

Więcej także >> tutaj

Rozmowa Dnia w TV Toruń >> tutaj

23.01.2018

ME: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev dziesiątą parą taneczną Europy [VIDEO]

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 10 miejsce w rozegranych w Moskwie Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym.

Po tańcu krótkim duet plasował się na dziesiątym miejscu z wynikiem 64,80 pkt. Taniec dowolny pary został oceniony na 99,68 pkt, co stawiało naszych reprezentantów na ósmym miejscu. W końcowej klasyfikacji para Kaliszek/Spodyriev utrzymała dziesiąte miejsce z łączną notą 164,48 pkt.  Pomimo, iż miejsce w tegorocznych mistrzostwach jest o dwie pozycje niżej w stosunku do zeszłorocznych ME w Ostrawie, to wynik uzyskany przez naszych zawodników został poprawiony aż o 8,46 punktów w stosunku do zeszłego roku. W Moskwie do powtórzenia ósmego miejsca Natalii i Maksowi zabrakło jedynie 0,55 pkt.

WYNIKI

Taniec dowolny

Taniec krótki

 

18.12.2017

Mistrzowie Polski i zwycięzcy w Pucharze Czterech Narodów

W sobotę, 16 grudnia Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev po raz czwarty w karierze sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski w tańcach na lodzie. Zawody rozegrano w Koszycach na Słowacji w formule Pucharu Czterech Narodów wspólnie z zawodnikami Czech, Słowacji i Węgier. Para Kaliszek/Spodyriev okazała się także najlepsza w całych zawodach i zdobyła złoto w Pucharze 4 Narodów, wyprzedzając parę z Węgier (Anna Yanovskaya / Adam Lukacs) oraz drugą parą polską (Justyna Plutowska / Jeremie Flemin). Wynik punktowy na poziomie 162,16  to drugi w karierze wynik naszej pary.

Wyniki

fot. Tomasz Pindel

11.12.2017
Podium w Budapeszcie

W minionym tygodniu Natalia Kaliszek & Maksym Spodyriev wystąpili w zawodach Santa Claus Cup 2017 w Budapeszcie, gdzie zajęli 3 miejsce z wynikiem 158,00 pkt. Choć wynik jest daleki od ich rekordu z Tallinna i oba programy pary nie były pozbawione błędów, to dość wysoka ocena pozostałych poprawnie wykonanych elementów zapewniła parze miejsce na trzecim stopniu podium tych zawodów. Był to ostatni sprawdzian naszych zawodników przed Mistrzostwami Polski, które rozpoczną się 15 grudnia.

Wyniki zawodów

 

28.11.2017

Rekord życiowy i pierwsze miejsce w Tallinnn Trophy

Zawody Tallinn Trophy należące do cyklu ISU Challenger okazały się bardzo udane – Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli I miejsce bijąc swój rekord życiowy z Mistrzostw Świata w Helsinkach o ponad 11 punktów (168,58 pkt).

Para prowadziła w zawodach już po tańcu krótkim z wynikiem 67,94 pkt. Tańcem dowolnym, który został oceniony na 100,64 pkt przypieczętowała swoją pierwszą  pozycję w tych zawodach. To najlepszy start torunian od początku tego sezonu.

Wyniki

Taniec dowolny

Taniec krótki

22.11.2017

ISU Challenger: Tallinn Trophy 2017

Para Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriev nie zwalnia tempa i już w najbliższy czwartek i piątek (23-24 listopada) wystąpi w zawodach serii ISU Challenger – Tallinn Trophy 2017.

Taniec krótki – 23 listopada (czwartek), od godz. 8:45

Taniec dowolny – 24 listopada (piątek), od godz. 7:00

Wyniki

Transmisja internetowa

20.11.2017

8 miejsce w ISU Grand Prix w Grenoble 

W drugich w tym sezonie zawodach cyklu Grand Prix – Internationaux De France w Grenoble, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 8 miejsce zdobywając 147.77 punktów, najwięcej w tym sezonie.

We Francji para zaprezentowała bardzo dobry, żywiołowy i ekspresyjny taniec krótki, jednak małe błędy zabrały kilka cennych punktów z końcowego wyniku. Z kolei cieszy fakt, że obowiązkowa sekwencja rumby została oceniona na najwyższym, czwartym poziomie trudności. To dało naszej parze wynik 58.58 pkt, co stanowiło nowy rekord sezonu i uplasowało ją na 9 miejscu.

Taniec dowolny pojechany został z wielką swobodą i było to najlepsze wykonanie tego sezonu, ocenione na 89.19 punktów. Ten wynik zapewnił naszemu duetowi awans na ósmą, punktowaną pozycję w końcowej klasyfikacji zawodów.

Wyniki

Galeria zdjęć

 

15.11.2017

Internationaux De France – kolejny start cyklu ISU Grand Prix

17 listopada Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev po raz drugi w tym sezonie wystartują w zawodach cyklu Grand Prix w Grenoble. Jak zapowiadają nasi łyżwiarze we Francji będą starali się wyeliminować błędy z Kanady i poprawić wynik punktowy (144,78 pkt.).

Ich sportowa rywalizacja rozpocznie się tańcem krótkim w piątek o godz. 10:25. Natomiast zmagania w sobotniej konkurencji tańca dowolnego, która zacznie się o godz. 15:30, będzie można śledzić na żywo w relacji telewizyjnej na kanale Eurosport 2.

Program godzinowy

 

30.10.2017

9 miejsce w Skate Canada

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 9 miejsce w zawodach Skate Canada zaliczanych do prestiżowego cyklu  ISU Grand Prix z łączną notą 144,78 pkt. To najlepszy wynik toruńskiej pary w tym sezonie. Wynik mógł być pewnie jeszcze lepszy, gdyby nie pechowy upadek Natalii w tańcu krótkim, podczas sekwencji twizzli. Ten błąd kosztował parę 5-6 punktów straty i pomimo, iż nasz duet świetnie zaprezentował taniec dowolny, za który ustanowił swój nowy rekord sezonu 88,86 punktów, nie zdołał odrobić tej straty. Ostatecznie para Kaliszek-Spodyriev uplasowała się na miejscu 9 zawodów.

To dopiero trzeci start, a drugi w zawodach międzynarodowych naszego duetu, ale po osiąganych wynikach punktowych widać, że forma łyżwiarzy rośnie ze startu na start.

Kolejne zawody cyklu Grand Prix z udziałem naszych reprezentantów to Internationaux de France w Grenoble 17-19 listopada.

Wyniki

Taniec dowolny

Taniec krótki

 

25.10.2017

Przed Natalią i Maksem pierwsze zawody cyklu Grand Prix

W najbliższy piątek i sobotę, 27 i 28 października, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev po raz pierwszy w tym sezonie wystartują w prestiżowych zawodach cyklu ISU Grand Prix – Skate Canada.

Zmagania naszych łyżwiarzy będzie można śledzić na żywo w relacjach telewizyjnych na kanałach:

>> taniec krótki – Eurosport 2:  piątek, 27.10., godz. 23:00

>> taniec dowolny – Eurosport 2 oraz TVP Sport: sobota, 28.10., godz. 21:10

Wyniki

9.10.2017

Finlandia Trophy 2017 – wyniki [VIDEO]

W miniony weekend Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wystąpili w pierwszych międzynarodowych zawodach sezonu z serii ISU Challenger – Finlandia Trophy 2017.  Po programie krótkim plasowali się na miejscu 9 z punktacją 55,60. Z kolei za program dowolny zebrali notę 82.16 pkt i w końcowej klasyfikacji uplasowali się na pozycji 10.

Oficjalne wyniki 

Taniec krótki:

 

Taniec dowolny:

 

3.10.2017

Natalia i Maksym wystartują w Finlandia Trophy 2017

Startem w Finlandia Trophy, zaliczanym do serii ISU Challenger, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev na poważnie rozpoczynają rywalizację w sezonie olimpijskim. Zawody potrwają od 6 do 8 października, a nasi reprezentanci wystąpią w sobotę 7 października w tańcu krótkim oraz w niedzielę 8 października w tańcu dowolnym.

Będzie to pierwszy ważny sprawdzian dla naszych reprezentantów na zawodach międzynarodowych w tym sezonie, w którym zaprezentują swój nowy program olimpijski.

Zawody będzie można oglądać w na żywo w internecie:  http://www.skatingfinland.fi/live/

Oficjalna strona zawodów: https://www.finlandiatrophy.com/en/

WYNIKI

 

14.09.2017

Natalia i Maksym przed pierwszym występem sezonu

Już 15 września startują Zawody Otwarcia i VI Puchar Imienia Krystyny Mydlarz w Oświęciumu, w którym wystąpią Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, mistrzowie Polski w tańcach na lodzie.

Zawodnicy, którzy cały lipiec spędzili na treningach w USA i po powrocie do rodzinnego Toruniu również ciężko trenowali na lodzie i poza nim, przeszli pozytywnie monitoring obu swoich programów. Choć, jak przyznaje trenerka pary Sylwia Nowak-Trębacka, w programach trzeba dokonać jeszcze kilku korekt, to oba mają spory potencjał. Parę Kaliszek-Spodyriev zobaczymy zatem w zupełnie nowej odsłonie. W tym sezonie, w tańcach krótkich obowiązują rytmy latynoamerykańskie, natomiast w tańcach dowolnych para razem z trenerką przygotował program w rytmach swinga, quickstepa i foxtrota przełamany nowoczesnymi aranżacjami i motywami elektroswinga.

 

 

05.06.2017

Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu

Jak relacjonuje Sylwia Nowak-Trębacka, trenerka pary:

– Poprzedni sezon był bardzo udany, dlatego oczekiwania są wysokie. Musimy jednak być świadomi i gotowi na to, że z roku na rok coraz trudniej będzie poprawić nam osiągnięte już wyniki. Przed nami najtrudniejszy sezon w każdym czteroleciu – sezon olimpijski. Wszystkie pary będą świetnie przygotowane, licząc na ustanowienie swoich nowych rekordów życiowych właśnie na Igrzyskach. My oczywiście też w to celujemy, ale muszę szczerze powiedzieć, że już sam udział w tak prestiżowej imprezie będzie ogromnym sukcesem, tym bardziej że Natalia z Maksymem trenują razem dopiero od trzech sezonów. Oczywiście marzymy o medalach w przyszłości, dlatego postaramy się, aby każdy start w następnym i każdym kolejnym sezonie, był możliwie jak najlepszy, a szczyt formy postaramy się zaprezentować właśnie na Igrzyskach.

Na razie płynnie przechodzimy z mijającego sezonu w następny. Maks dochodzi do siebie po operacji usunięcia przepukliny lędźwiowej, zakończył też swój urlop i rozpoczął już przygotowania do następnego sezonu – na razie na treningach ogólnorozwojowych, gdyż obecnie lodowisko w Toruniu jest zamknięte. Natalia natomiast z sukcesem zdała maturę, zakończyła przygotowania ogólnorozwojowe do nowego sezonu i wyjechała na zasłużony odpoczynek. Wspólne treningi para rozpocznie gościnnie na lodowisku w Warszawie, 5 czerwca.

 

26.05.2017

Najnowszy ranking ISU

Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev w najnowszym światowym rankingu ISU zajmują w swojej dyscyplinie 14 miejsce z łączną liczbą 1915 punktów (na 129 sklasyfikowanych par).

Z kolei w rankingu za sezon 2016-2017 para plasuje się na miejscu 13 z 1346 punktami na koncie (na 108 sklasyfikowanych par).

ISU ranking światowy

 

ISU_ranking sezonu 2016-17

 

2.04.2017

MŚ w Helsinkach: 14 miejsce i kwalifikacja olimpijska!

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 14 miejsce na Mistrzostwach Świata w Helsinkach i wywalczyli kwalifikację olimpijską. Toruńska para wykonała zatem swój plan w 100%.

Już po tańcu krótkim, Natalia i Maksym zajmowali 15 miejsce z najlepszym wynikiem sezonu 63,37 pkt. W sobotę torunianie pojechali znakomicie i po tańcu dowolnym w ostatecznej klasyfikacji, z końcowym wynikiem 157,15 uplasowali się na 14 pozycji wyprzedzając parę ukraińską Aleksandrę Nazarową i Maksyma Nikitina. Jest to także awans o 2 pozycje w stosunku do ubiegłorocznego występu na MŚ w Bostonie. 14 miejsce wywalczone w Helsinkach daje naszemu duetowi prawo do startu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku.

Warto dodać, że to pierwsza kwalifikacja olimpijska Polaków w tej dyscyplinie sportu od ośmiu lat.

Video z zawodów

Galeria zdjęć

Informacja prasowa

 

MŚ Helsinki 2017

pjongczang2018kwalifikacja olimpijska

 

22.03.2017

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev przed najważniejszymi zawodami sezonu

Na przełomie marca i kwietnia najlepsza obecnie para taneczna w Polsce stanie do najważniejszych zawodów sezonu – Mistrzostw Świata w Helsinkach (29 marca – 2 kwietnia). Mistrzostwa są pierwszym etapem kwalifikacji olimpijskiej do igrzysk w południowokoreańskim Pjongczangu w 2018 roku. Na starcie pojawią się 32 pary taneczne ze światowej czołówki tancerzy na lodzie.
Nasza para Kaliszek-Spodyriev liczy na poprawienie rezultatu z zeszłorocznego występu na Mistrzostwach Świata w Bostonie, gdzie zajęła 16 miejsce. Tegoroczny program naszej pary – blues i hip-hop w programie krótkim oraz taniec dowolny do muzyki z filmu „Dirty Dancing” był już bardzo dobrze oceniany zarówno przez sędziów, jak i publiczność w dotychczas rozegranych zawodach sezonu, m.in. w prestiżowym turnieju Grand Prix w Chinach i Japonii, a przede wszystkim na Mistrzostwach Europy w Ostrawie, gdzie para zajęła 8 miejsce.

Konkurencje par tanecznych, w których wystąpią nasi reprezentanci odbędą się w piątek, 31 marca (taniec krótki) godz. 11:00-16:00 oraz w sobotę, 1 kwietnia w godz. 16:35-20:00 (taniec dowolny). Naszych reprezentantów będzie można także oglądać w relacjach telewizyjnych na żywo na następujących kanałach:

• taniec krótki – 31 marca (piątek):
TVP Sport – godz. 11:30 (na żywo)
Eurosport 2 – godz. 12:00 (na żywo)

• taniec dowolny – 1 kwietnia (sobota):
TVP Sport – godz. 15:30 (na żywo)
Eurosport 1 – godz. 17:00 (na żywo)

Godziny startów:

  • 31 marca – taniec krótki – 12:27 (czasu polskiego)
  • 1 kwietnia – taniec dowolny – 16:58 (czasu polskiego) 

Logo_Helsinki

29.01.2017

Ósme miejsce na ME w Ostrawie i nowy rekord życiowy

Para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev znakomicie spisała się na Mistrzostwach Europy w Łyżwiarstwie Figurowym w czeskiej Ostrawie zajmując ósme miejsce. Podskoczyli tym samym o trzy lokaty w stosunku do ubiegłego sezonu, kiedy to na ME w Bratysławie zajęli miejsce 11.

Polacy już w tańcu krótkim uzyskali nowy życiowy rekord i z wynikiem 63,35 punktów zajmowali 10 miejsce. Taniec dowolny to kolejny rekord pary – 92,67 pkt – który zapewnił im awans na ósme miejsce w ostatecznej klasyfikacji zawodów. To najlepszy wynik polskich reprezentantów w łyżwiarstwie figurowym od dziesięciu lat.

Teraz przed parą Kaliszek-Spodyriev najważniejszy występ sezonu, czyli Mistrzostwa Świata w Helsinkach (29 marca – 2 kwietnia), na których Polacy będą walczyć o kwalifikację olimpijską.

Ostrava_logo_www

15.01.2017

W Toruniu wywalczyli złoto

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wytańczyli złoty medal w zawodach Mentor Toruń Cup 2017. Prowadzenie objęli już po tańcu krótkim uzyskując 69,30 pkt. W tańcu dowolnym przypieczętowali swoją wyższość nad rywalami zdobywając 99,46 punktów. Zawody zakończyli z łączną notą 168,76 pkt. ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Natalia i Maksym po zdobyciu w grudniu Mistrzostwa Polski, potwierdzili, że są w formie przed styczniowymi Mistrzostwami Europy w Ostrawie, gdzie uczestnicy ubiegać się będą o olimpijskie kwalifikacje. Należy dodać, że srebrny medal zdobył hiszpański  duet  Sara Hurtado/ Kirill Khalyavin – Hiszpania, a trzecie miejsce zajęła para Kana Muramoto/Chris Reed z Japonii, z którą nasi łyżwiarze przegrali przed rokiem na  Mistrzostwach Świata w Bostonie.

Mentor Toruń Cup 2017

12.01.2017

Wystąpią przed własną publicznością w Mentor Toruń Cup 2017

W piątek, 13 stycznia Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev rozpoczną rywalizację w rozgrywających się w Toruniu Międzynarodowych Zawodach w Łyżwiarstwie Figurowym Mentor Toruń Cup 2017. Dla zawodników będzie to szczególny występ, bo przed własną publicznością, a zarazem ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Ostrawie, które rozegrane zostaną w dniach 25- 29.01.2017. Na starcie w konkurencji par tanecznych oprócz reprezentantów z Torunia, stanie jeszcze czternaście par.

Konkurencja par tanecznych rozpocznie się na toruńskim lodowisku TOR-TOR w piątek 13 stycznia o godz. 16:00 tańcem krótkim. W tańcach dowolnych łyżwiarze będą konkurować w sobotę, 14 stycznia od godziny 13:00.

19.12.2016

Złoto w Mistrzostwach Czterech Narodów 

Znakomity start pary Kaliszek-Spodyriev w Pucharze Czterech Narodów. Tancerze toruńskiego Axla wygrali w Katowicach Mistrzostwa Polski i Puchar Czterech Narodów. Para zakończyła rywalizację z końcowym wynikiem 154,24.

Już po piątkowym programie krótkim Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev prowadzili w rywalizacji par tanecznych, z wynikiem 60,55 punktów. Ich rywalami były pary ze Słowacji, Czech oraz druga para polska. Sobotni program dowolny to postawienie kropki nad i. Para pojechała znakomicie i utrzymała pierwszą pozycję zdobywając tym samym złoto. Występ w Katowicach to bardzo dobre podsumowanie zmagań naszych reprezentantów w dotychczasowych zawodach łyżwiarskich i potwierdzenie, że jest najlepszą parą taneczną w Polsce.

Video z obu przejazdówtutaj

Mistrzostwa Czterech Narodów | Katowice 2016

14.12.2016

Będą bronić tytułu Mistrzów Polski

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev już w nadchodzący weekend 16-17 grudnia będą bronić tytułu Mistrzów Polski podczas rozgrywanych w Katowicach Mistrzostwach Czterech Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym. Toruńska para ma za sobą udane występy w dwóch zawodach cyklu Grand Prix. W Cup of China zajęli bardzo dobre piąte miejsce, zaś w NHK Trophy w Sapporo uplasowali się na siódmej pozycji. Uzyskane dotychczas wyniki stawiają obecnie naszą parę na 9. miejscu w tegorocznym rankingu par tanecznych  oraz na 18. w rankingu światowym.

Łyżwiarze wystąpią w programie krótkim 16 grudnia (piątek) o godz. 13:20 oraz w programie dowolnym 17 grudnia (sobota) o godz. 13:30.

Więcej informacji o zawodach i wyniki on-line na http://www.pfsa.com.pl/.

LIVESTREAM – http://www.pfsa.com.pl/vistream/

4-narodow_logo

27.11.2016

7 miejsce w NHK Trophy

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 7 miejsce w ostatnich zawodach eliminacyjnych z cyklu Grand Prix – NHK Trophy, rozegranych w japońskim Sapporo. Nasi reprezentanci po tańcu krótkim z punktacją 59.92 zajmowali szóste miejsce. W drugim dniu zawodów za taniec dowolny uzyskali notę 88,01 i z łącznym wynikiem za oba tańce 147,93 uplasowali się ostatecznie na siódmym miejscu. Warto przy tym dodać, że w Japonii nasi reprezentanci rywalizowali ze ścisłą światową czołówką tancerzy na lodzie, a ich występ wzbudził duży entuzjazm wśród japońskiej publiczności, która żywiołowo reagowała oklaskami.

Debiut naszych reprezentantów w obydwóch zawodach cyklu Grand Prix należy uznać za udany. To pierwszy po ośmiu latach start Polaków w prestiżowym cyklu Grand Prix, w którym udział biorą tylko najlepsi łyżwiarze na świecie. Zdobyte punkty dały naszym zawodnikom awans na 18 miejsce w rankingu światowym i na 9 miejsce w rankingu obecnego sezonu wśród wszystkich par na świecie.

24.11.2016

Po udanym debiucie, czas na Japonię

Mistrzowie Polski w tańcach na lodzie, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, po udanym występie w Cup of China, szykują się do ostatnich z cyklu Grand Prix zawodów – NHK Trophy w japońskim Sapporo. Wywalczony w Chinach rekord życiowy pary za oba tańce – 150,78 punktów, pozwala mieć duże nadzieje związane z występem łyżwiarzy w Japonii.

Nasi reprezentanci startują:
– z tańcem krótkim w sobotę 26.11 o godz. 12.45 czasu japońskiego (godz.4.45 czasu polskiego)
– z tańcem dowolnym w niedzielę 27.11 o godz. 11.45 czasu japońskiego (godz.3.45 czasu polskiego)

Z powodu innej strefy czasowej występy polskiej pary w Japonii będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport w retransmisji:
–  niedziela, 27.11.2016 – taniec dowolny, g. 11:05 (retransmisja)
–  czwartek, 1.12.2016 – taniec dowolny, g. 13:15 (powtórka)

Więcej informacji o występach Polaków

Finlandia Trophy 2016| fot. Irina Tsimfer

fot. Irina Tsimfer

19.11.2016

Udany debiut Polaków w Chinach 

Para taneczna Natalia Kaliszek – Maksym Spodyriev zakończyła zmagania w prestiżowych zawodach z cyklu Grand Prix, Cup of China na bardzo dobrym 5 miejscu z końcowym wynikiem 150,78 pkt. Tym wynikiem para poprawiła swój ubiegłoroczny rekord.
Pomimo trudności i kłopotów ze zdrowiem przed wyjazdem, zawodnicy zaprezentowali dwa bezbłędnie pojechane, mocne technicznie programy. Oba zebrały wiele pozytywnych opinii, jednak jest też kilka rzeczy, które wymagają jeszcze doskonalenia.

Kolejnymi zawodami, do których para będzie trenować w najbliższym tygodniu jest NHK TROPHY w japońskim Sapporo, także zaliczany do cyklu Grand Prix.

Więcej informacji o występach Polaków 

Video z Cup of China

Cup of China 2016| fot. Ludwik Welnicki

17.11.2016

Transmisje z Cup of China

Występy Natalii Kaliszek oraz Maksyma Spodyrieva podczas najbliższych zawodów cyklu Grand Prix – Cup of China będzie można oglądać on-line http://www.cupofchina.net/ oraz w transmisjach telewizyjnych:

piątek 18.11.2016

8.30   program krótki par tanecznych, Eurosport2 (na żywo)

13.30  program krótki par tanecznych, Eurosport2 (powtórka)

 sobota 19.11.2016

6.30    program krótki par tanecznych, Eurosport2 (powtórka)

7.30    program dowolny par tanecznych, Eurosport2 (na żywo)

21.45  program dowolny par tanecznych, TVP Sport (retransmisja)

wtorek 22.11.2016

13:30 program dowolny par tanecznych, TVP Sport (powtórka)

środa 23.11.2016

10:18 program dowolny par tanecznych, TVP Sport (powtórka)

15.11.2016

Natalia i Maksym wystapią w prestiżowych zawodach Grand Prix

Już w nadchodzący weekend 18-20 listopada polska para w tańcach na lodzie, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, wezmą udział w zawodach cyklu Grand Prix – Audi Cup of China w Pekinie. Udział naszej pary będzie pierwszym od ośmiu lat polskim akcentem w tym prestiżowym turnieju łyżwiarskim. Polscy łyżwiarze, na co dzień trenujący w toruńskim klubie Axel, do udziału w zawodach zostali zaproszeni przez unię łyżwiarską ISU i pomimo niedawnego wypadku Maksyma podczas jednego z treningów, zapowiadają swój start w konkursie.

Najpierw Chiny, zaraz potem Japonia

Polska para od początku tego sezonu bardzo intensywnie trenuje z myślą o jak najlepszym występnie w zawodach cyklu Grand Prix. Będą to 2 konkursy, bo oprócz wspomnianego Cup of China Kaliszek i Spodyriev wystąpią również w Japonii podczas NHK Trophy (25-27 listopada). Zaprezentują swoje dwa zupełnie nowe programy, które już zdążyły zebrać pozytywne opinie podczas kilku dotychczasowych konkursów: taniec krótki na bazie nastrojowego bluesa i energetycznego hip-hopu oraz taniec dowolny będący interpretacją utworu z kultowego filmu „Dirty Dancing”. Występ Polaków w Grand Prix to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale także szansa na ważne punkty, które zdecydują o rozstawieniu zawodników w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Bratysława | fot. Mihail Sharov

fot. Mihail Sharov

07.11.2016

Wypadek Maksyma

Na jednym z niedawnych treningów Maksym uległ dość poważnemu wypadkowi. Podczas sekwencji kroków upadł na lód pociągając na sobą partnerkę, która najechała łyżwą na jego palce. Tylko zimna krew Natalii i doświadczenie łyżwiarki pozwoliło uniknąć najgorszego i skończyło się na ranach i szyciu dwóch palców, które w tej chwili dobrze się goją. Para jednak wraz ze swoją trenerką, Sylwią Nowak-Trębacką, nie poddaje się i zapowiada udział w zaplanowanych w zawodach.

 

13.10.2016

Filmowa wizytówka Natalii i Maksyma [VIDEO]

Miło nam poinformować, że właśnie powstał film promocyjny Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyrieva – najlepszej obecnie pary tanecznej w Polsce. Film jest kompilacją najciekawszych i najlepiej ocenionych występów pary podczas międzynarodowych zawodów sportowych, w tym Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Pokazuje także fragment codzienności zawodników, na którą składają codzienne treningi na lodowisku, siłowni czy sali baletowej.
Zapraszamy do obejrzenia video.

 

10.10.2016
5 miejsce w Finlandia Trophy 2016 (VIDEO)

W miniony weekend (8-9 października) Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zajęli 5 miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów Finlandia Trophy 2016, rozgrywanych w ramach ISU Challenger Series. Para zdobyła łącznie 147,46 punktów, poprawiając tym samym wynik z Bratysławy (146,86 pkt).

fintrophy_1

Zapraszamy do obejrzenia video z rozegranych zawodów:

Taniec dowolny

7.10.2016

Finlandia Trophy 2016 (LIVE)

Natalia i Maksym już w najbliższy weekend startują w kolejnych zawodach z cyklu Challenger Series ISU – Finlandia Trophy. Polskich reprezentantów będzie można zobaczyć w relacji live w internecie:
w sobotę, 8 października w programie krótkim od g. 17:00 (16:00 w Polsce) oraz w tańcu dowolnym w niedzielę od g.16:00 (15:00 w Polsce).

32_bez-tla

27.09.2016
Natalia i Maksym wystąpią w Bratysławie – relacja na żywo on-line

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wystąpią w Ondrej Nepela Trophy w Bratysławie w ramach ISU Challenger 2016/2017. Zawody rozpoczną się 29 września, a nasza para wystąpi w piątek 30 września w programie krótkim (godz. 15.00 – 17.20) oraz w sobotę 1 października w tańcu dowolnym (godz. 17.00 – 19.30).
Zapraszamy do śledzenia zawodów na żywo on-line .

26_bez-tla_www_kwadrat

 

08.09.2016

Natalia i Maks zaczynają sezon 2016/2017ur0b3679

Już w najbliższy weekend (10-11.09.2016 roku) na warszawskim TORWARZE rozegrane zostaną
zawody otwarcia sezonu łyżwiarskiego. Para Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wystartują w sobotę ok. godz. 18.05 w tańcu krótkim, prezentując nowy program do muzyki bluesowej i hip-hopu. Natomiast niedzielny występ w tańcu dowolnym, opartym na muzyce do filmu „Dirty Dancing” będzie miał miejsce ok. godz.13.30. Obydwa programy, wypracowane zostały specjalnie na nowy sezon, i to z nimi nasza para pojedzie na Grand Prix do Chin i Japonii, a także na ME w Ostravie.

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza 2016 – Zawody Otwarcia Sezonu, nie są biletowane, można więc zasiąść na trybunach TOR-Waru i za darmo obejrzeć rozpoczęcie nowego sezonu łyżwiarskiego. Relacje z tych startów zamieścimy także na naszej stronie internetowej i FB.

27.07.2016

Polscy łyżwiarze zaproszeni na Grand Prix

Najlepsza obecnie polska para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymała od ISU zaproszenie na dwa starty w cyklu Grand Prix. To maksymalna ilość zawodów GP w łyżwiarstwie figurowym, w których można wziąć udział w ciągu sezonu. Łącznie cykl GP w łyżwiarstwie figurowym to 6 turniejów i finał. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wystartują w GP Chin (Audi Cup of China w Pekinie) dniach 18-20 listopada oraz w GP Japonii (NHK Trophy w Sapporo) w dniach 25-27 listopada.

Udział w cyklu Grand Prix to ogromne wyróżnienie, bowiem na zaproszenie przez ISU – International Skating Union (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) trzeba zapracować nie tylko wynikami sportowymi – prawo udziału ma tylko czołówka światowa, ale i wizerunkiem artystycznym. Udany występ polskiej pary tanecznej Kaliszek-Spodyriev w GP może przysporzyć punktów potrzebnych do światowego rankingu łyżwiarzy, a co za tym idzie dobre rozstawienie na Mistrzostwach Europy i na Mistrzostwach Świata.
Ostatni polski akcent w Grand Prix to występy 8 lat temu solistki Anny Jurkiewicz, łyżwiarki mieszkającej i trenującej obecnie w Norwegii.
cropped-nm-e1464469058703.jpg

31.05.2016

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev tworzą historięNatalia Kaliszek_Maksym Spodyriev

Pierwsza polska para Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev zapisze się w historii tańców na lodzie. Chodzi o taniec do muzyki fokstrota, który para pod kierunkiem trenerki Sylwii Nowak-Trębackiej po raz pierwszy zatańczyła w swoim programie krótkim w sezonie 2015/2016. Komisja techniczna tańców na lodzie z dyrektor Kristiną Regöczy z Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU – International Skating Union) na czele, wystosowała właśnie oficjalne powiadomienie, że w opinii wszystkich członków Komisji oraz sędziów międzynarodowych, część tańca krótkiego polskiej pary do muzyki foxtrota spełnia wszelkie warunki i wymagania, aby stać się tańcem obowiązkowym. Oznacza to, iż wkrótce wszystkie pary taneczne na świecie będą jeździły fokstrota Natalii i Maksyma. To co zyskało uznanie Komisji to doskonałe odzwierciedlenie tradycyjnego charakteru fokstrota z parkietu, miła dla oka lekkość i taneczność kroków, trudność techniczna, no i wzorcowe wykonanie.

Fokstrot polskiej pary tanecznej, który ma znaleźć się na liście tańców obowiązkowych, został opracowany przez trenerkę Sylwię Nowak-Trębacką i po raz pierwszy wykonany przez naszych reprezentantów w mijającym sezonie, na zawodach międzynarodowych w Obersdorfie we wrześniu 2015 roku. Teraz pozostaje miły obowiązek nazwania tego tańca. Nazwa ta, podobnie jak Walc Ravensburski, Finnstep będzie oficjalnie używana w światowym łyżwiarstwie już wkrótce.